play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Domowy oprawca trafił do aresztu

today25 września 2022

Background

Domowy oprawca trafił do aresztu po tym, jak wyszło na jaw, że znęca się nad swoją partnerką. Wymierzona mu kara będzie surowsza, bo miał za nic nakładane kary.

Sąd Rejonowy w Będzinie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 37-latka, podejrzanego o znęcanie się nad swoją partnerką. Zatrzymany przez policjantów agresor najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Swojego przestępczego działania dopuścił się w warunkach recydywy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Domowy oprawca trafił do aresztu

Policjanci patrolujący ulice Czeladzi pojechali kilka dni temu do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie według zgłoszenia mężczyzna miał pobić swoją partnerkę. Ustalono, że  39-letnia kobieta od dłuższego czasu jest ofiarą domowej przemocy, a gniew ze strony jej partnera nie był jednorazowy. Policjanci zatrzymali agresora, a 37-latek po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty.

Wobec mężczyzny będzińska prokuratura zastosowała dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia lokalu. Mężczyzna jednak nic nie robił sobie z wymiaru sprawiedliwości i nie stosował się do wydanych postanowień. W tym samym dniu wrócił do mieszkania, by ponownie zaatakować kobietę. Ponadto groził jej i próbował ją zastraszyć. Kiedy policjanci dowiedzieli się o tej sytuacji, ich reakcja była błyskawiczna. Zatrzymali oni domowego oprawcę, który skończył w policyjnej celi, mając przy tym ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał kolejny zarzut, a na wniosek śledczych i prokuratora będziński sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Źródło i zdjęcie: KPP Będzin

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content