play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rybnik

Doprowadził do zderzenia czołowego. Chciał zabić swoją żonę?

today23 września 2022

Background

Kierowca Kii doprowadził do zderzenia czołowego. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Chwałowickiej w Rybniku. Teraz toczy się postępowanie w tej sprawie.

Z poczynionych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem osobowym marki Kia Ceed celowo doprowadził do wypadku, w wyniku którego jego żona trafiła do szpitala.

Kierowca doprowadził do zderzenia czołowego

W czasie jazdy, jak informuje Prokuratura Rejonowa w Rybniku, miało dojść do kłótni między kierowcą osobowej Kii a jego żoną. W pewnym momencie mężczyzna zjechał na lewy pas ruchu, wyprzedzając inne auto, a następnie przyśpieszył, wjeżdżając wprost pod nadjeżdżający z przeciwka samochód ciężarowy marki Man.

Nie było śladów hamowania

Podczas oględzin miejsca wypadku nie stwierdzono żadnych śladów hamowania ani innych manewrów, które miałyby służyć uniknięciu zderzenia pojazdów. W trakcie oględzin pojazdu ujawniono również, że poduszka powietrzna pasażera została wcześniej wyłączona kluczykiem tego pojazdu.

Kobieta trafiła do szpitala

Sprawca wypadku doznał lekkich obrażeń ciała i po badaniach został wypisany ze szpitala, natomiast jego żona doznała poważnych obrażeń ciała i przebywa nadal w szpitalu. Mężczyzna został zatrzymany w związku z podejrzeniem usiłowania zabójstwa żony. W oparciu o zebrany w sprawie materiał dowodowy prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa. Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Na obecnym etapie postępowania prokuratura nie ujawnia treści tych wyjaśnień.

Mężczyzna trafił do aresztu

Z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę oraz obawę matactwa, prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Rybniku wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Postępowanie jest w toku, trwają czynności procesowe.

Źródło: Prokuratura Rejonowa w Rybniku

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content