play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Dostaną worki na śmieci, rękawiczki i wspólnie posprzątają Katowice

today6 sierpnia 2020

Background

Dostaną worki na śmieci, rękawiczki i wspólnie posprzątają Katowice. Społecznicy ze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty wraz z magistratem i mieszkańcami pięć kolejnych sobót spędzą na oczyszczaniu miasta. Rusza trzecia edycja akcji SprzątaMy Katowice.

Na pierwszy rzut okna może się wydawać, że odpadów w Katowicach nie ma, że to takie nowoczesne miasto, ale są miejsca gdzie zalegają olbrzymie dzikie wysypiska. W zeszłym roku udało nam się zebrać ponad 900 worków z odpadami. Kilkanaście wielkich gabarytów – telewizorów, lodówek – ponad sto opon. Ja najbardziej zapraszamy wszystkich, żeby razem z nami sprzątali. To jest akcja, która odbywa się dzięki mieszkańcom i razem z mieszkańcami. Przyniesiemy worki i rękawiczki. Im nas będzie więcej, tym więcej zrobimy – mówił Olaf Józefowski ze Stowarzyszeni Wolnej Herbaty.

W najbliższą sobotę mieszkańcy Katowic posprzątają Zawodzie. Zbiórka o godzinie 10.00 w okolicach ul. Piaskowej. Później przyjdzie czasz na Koszutkę, Osiedle Paderewskiego, Muchowiec, Las Panewnicki i Dąbrówke Małą.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content