play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Dostawca jedzenia napadnięty

today13 maja 2022

Background

Dostawca jedzenia z pewnością nie jest łatwym zawodem, ale czasem bywa tak, że praca bywa niebezpieczna. Obrazuje to sytuacja, do której doszło w Będzinie.

Policjanci z Będzina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali rozboju na dostawcy jedzenia. Zabrali mu torbę, w której transportuje się posiłki. Byli pijani i poniosą karę za to, co zrobili.

Dostawca jedzenia ofiarą rozboju

Rozbój na dostawcy ciepłych posiłków w Będzinie. Służby zostały powiadomione o konieczności podjęcia interwencji na ulicy Małachowskiego. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na 42-latka, grozili mu śmiercią i zabrali termiczną torbę z zamówionym obiadem. Poszkodowany oszacował straty na 500 złotych i od razu zawiadomił policję.

Policjanci odszukali sprawców

Stróże prawa ruszyli w miasto na poszukiwania i wkrótce zatrzymali opisywanych napastników. Pierwszego zauważyli w jednej z bram. Na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać, ale po pościgu został złapany i obezwładniony. Gdy mężczyzna był umieszczany w samochodzie, napadnięty dostawca jedzenia rozpoznał kolejnego ze sprawców, który od razu zaczął uciekać i wbiegł do jednego z budynków. Został odnaleziony na ostatnim piętrze klatki schodowej i zatrzymany. Mundurowi przewieźli 36 i 37-latka do będzińskiej komendy. Jak się okazało, obaj byli pijani. Jeden z nich miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Jak wytrzeźwieli, usłyszeli zarzuty.

Na razie trafili na trzy miesiące do aresztu. Mężczyźni w wieku 36 i 37 lat działali w recydywie. Grozi im 12 lat więzienia.

Fot. KPP Będzin

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content