play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Dr Dudek o wynikach wyborów: Narracja Andrzeja Dudy poskutkowała. Polacy poszli do urn w obronie pakietów socjalnych

today29 czerwca 2020

Background

Będzie DRUGA TURA. Andrzej Duda kontra Rafał Trzaskowski, to scenariusz na najbliższą dogrywkę wyborczą, która odbędzie się już 12 lipca, kiedy to Polacy, po raz drugi, pójdą do urn. Państwowa Komisja Wyborcza podała już dane z 87,16 proc. obwodów głosowania. Duda ma w nich 45,24 proc. głosów, a  Trzaskowski 28,92 proc.

 

 

– Potężna frekwenkcja pokazała, że ludzie poszli głosować. Dobry wynik Andrzeja Dudy to dowód na to, że narracja straszenia Polaków, że mogą stracić pakiety socjalne, spowodowała, że poszli ich bronić – mówi Radiu Piekary dr Krystian Dudek, ekspert z zakresu PR i zarządzania wizerunkiem, autor kilkudziesięciu kampanii wyborczych.

– Zapewne teraz będą toczyły się starania o głosy pozostałych kandydatów. Przykładowo, nie jest powiedziane, że elektorat Krzysztofa Bosaka odda głos na Andrzeja Dudę – zaznacza Krystian Dudek.

– Andrzej Duda przekonywał, że ponad 40 proc. głosów to dowód na to, że kadencja była udana, a Rafał Trzaskowski, że ponad 50 proc. na innych kandydatów, to dowód, że wyborcy chcą zmiany. Te próby narzucenia swojego tonu interpretacji będziemy teraz obserwowali – dodaje Dudek.

 

 

W wyborach prezydenckich za Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim był Szymon Hołownia. Tuż za nim – Krzysztof Bosak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń, Waldemar Witkowski, Stanisław Żółtek, Marek Jakubiak, Paweł Tanajno i Mirosław Piotrowski. 

 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content