play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Dramatyczna sytuacja PGG. Zamykanie kopalń i obniżanie pensji

today27 lipca 2020

Background

Dramatyczna sytuacja PGG. Zamykanie kopalń i obniżanie pensji, to jak informuje nieoficjalnie portal Biznes Alert plan ratowania Polskiej Grupy Górniczej. Jak przekazał Radiu Piekary ekspert z obszaru strategii i bezpieczeństwa ekonomicznego, PGG kryzys wywołał lukę finansową w spółce na ponad 2 mld zł rocznie.

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, jakie przekazał portal Biznes Alert, podczas wtorkowego spotkania związkowców z premierem Jackiem Sasinem, górnikom ma zostać przedstawiony plan ratowania PGG. Ten jednak nie zapowiada się optymistycznie. Plan ma składać się z dwóch części. Pierwszą jest zamknięcie kopalń – mówi się, że mogą to być kopalnie Ruda (Bielszowice, Halemba, Pokój) i Wujek. Drugą jest obniżenie pensji górników o 30% oraz zamrożenie czternastek.

W wywiadzie dla Radia Piekary ekspert z obszaru strategii i bezpieczeństwa ekonomicznego dr Dawid Piekarz stwierdził, że „wszystkie przesłanki związane z brakiem odbiorów, przymusowym, nieplanowanym czasowym zawieszeniem produkcji oraz ustaleniami tzw. Zielonego Ładu, wskazują na to, że dojdzie do katastrofy.” Ekspert dodaje, że kryzys wywołał lukę finansową w spółce na ponad 2 mld zł rocznie.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content