play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Dramatyczna sytuacja w hutnictwie. Do Rudy Śląskiej przyjechał wiceminister

today23 września 2021

Background

Wiceminister Aktywów Państwowych z wizytą w Rudzie Ślaskiej. Spotkanie ma związek z trudną sytuacją w hutnictwie. Artura Sobonia do Huty Pokój zaprosili związkowcy, którzy mają obawy co do przyszłości tej branży gospodarki.

– Po ubiegłotygodniowym spotkaniu w Warszawie z ministrem Soboniem udało się zrealizować jedną kwestię. Chcieliśmy, żeby przyjechał tutaj zobaczyć Hutę Pokój i Hutę Łabędy. Dostanie od nas propozycje porozumienia i zobaczymy, co się będzie działo. Niech w końcu zobaczy, że te zakłady są i produkują – mówi Joachim Kuchta, szef Solidarności w Hucie Pokój.

– Obawy mamy nadal, bo na ostatniej radzie nadzorczej, która odbyła się w poniedziałek, niestety nie została podjęta decyzja o przejściu oddziału konstrukcyjnego, a tam sytuacja jest dramatyczna. Dziś zadamy pytanie ministrowi, dlaczego do tego nie doszło. Liczymy, że do 4 października Artur Soboń podpisze porozumienie, które dziś mu wręczymy – dodaje Mariusz Latka z Sierpnia 80.

Związkowcy protestują w obronie miejsc pracy, bo jak mówią, bez inwestycji i strategii dla hutnictwa ta branża w naszym kraju nie przetrwa. Wiceminister Artur Soboń przekonuje, że resort pracuje nad stworzeniem strategii dla hutnictwa. – Myślę, że przy dobrym zarządzaniu zakupami jesteśmy stworzyć efekt skali, taką synergię, która pozwoli na to, żeby ten biznes był rentowany. To nie jest łatwy biznes, ale staramy się – mówił w Rudzie Śląskiej wiceminister.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content