play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Pogoda

Dramatyczne skutki burzy. Dzieci utknęły na jeziorze

today27 lipca 2020

Background

Dzieci utknęły na jeziorze w trakcie burzy. Pracowite okazały się ostatnie niedzielne godziny dla strażaków i innych służb po załamaniu pogody. Zgodnie z ostrzeżeniami pojawiły się burze i gwałtowne opady.

Grzmiało, padało i wiało

Na szczęście obyło się bez poważniejszych interwencji służb, które w ostatnich kilkunastu godzinach wyjeżdżały do usuwania skutków gwałtownych zjawisk pogodowych, ponad 150 razy. Jak informuje dyżurny śląskiej komendy Straży Pożarnej najczęściej, jak zwykle w takich przypadkach, wyjazdy dotyczyły pompowania wody z piwnic, zatkanych przepustów  i studzienek. W samych Katowicach takich interwencji było około 20, a ogólnie najwięcej w powiatach żywieckim, bielskim, cieszyńskim, pod Tarnowskimi  Górami i Siemianowicami. Zalało niewielki fragment ulicy Bocheńskiego pod wiaduktem w Katowicach i  drogowej trasy średnicowej w Chorzowie.

Dzieci utknęły na jeziorze w trakcie burzy

Do groźnej sytuacji doszło w rejonie miejscowości Jastrząb na zalewie Poraj. Wieczorem  ratownicy wezwani zostali do grupy dzieci i młodzieży, która na skutek załamania pogody miała problem z opanowaniem rowerów wodnych i powrotem na brzeg.  Interwencja służb była skuteczna – nikomu nic się nie stało.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content