play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Drogowe incydenty. Niespokojny weekend i początek tygodnia

today10 maja 2021

Background

Niespokojny poniedziałek na regionalnych drogach o poranku. Skoro świt, pojawił się sygnał o kolizji z udziałem dwóch samochodów ciężarowych w Wieszowie na DK 78 w pobliżu autostradowego węzła Zabrze Północ.

Utrudniony ciągle jest wlot do Katowic drogą 86 od strony Tychów z jednej i od Sosnowca z drugiej strony. Powody ciągle te same – roboty budowlano-remontowe w Dąbrówce i Giszowcu plus szczyt kołowy.

Ogólnie, pierwszy ciepły i słoneczny weekend przyniósł całą serię kolizji i wypadków na drogach województwa. Niedzielne, popołudniowe powroty nie należały w tym zakresie do wyjątku. Przykłady? Aż 4 osoby ucierpiały w wypadku na DK78 w Porębie między Zawierciem i Siewierzem. Wśród poszkodowanych – dziecko.

Mniej więcej w tym samym czasie służby wzywane były do karambolu na krajowej „jedynce”. w Czechowicach Dziedzicach. Na jezdni między Pszczyną i Bielskiem- Białą zderzyło się aż 7 aut. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Kilkadziesiąt minut później interwencja na autostradzie A1 w rejonie Woźnik. Motocyklista uderzył w bariery. Odniósł obrażenia. Jezdnia przez jakiś czas była zwężona.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content