play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Drugi pożar w szkole w Lublińcu [ZDJĘCIA]

today25 września 2020

Background

Drugi pożar w szkole w Lublińcu. Jak podają służby, ogień ponownie pojawił się w budynku około godziny 19.30. Dzięki szybkiej reakcji służb udało się szybko opanować zagrożenie. Nie ma również informacji o poszkodowanych.

Do pierwszego pożaru doszło w czwartek około godziny 6.00 rano. Pożar międzystropowy wielkości 20 x 40 metrów pojawił się na poddaszu Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców. Ewakuowano salę komputerową i bibliotekę. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jednak około godziny 19.30 na pierwszym piętrze budynku szkoły przy Oblatach ponownie pojawił się ogień. Do pomocy zadysponowano OSP Solarnia, OSP Sadów oraz jeden dodatkowy zastęp OSP Lubliniec.(Na miejscu czuwali strażacy z JRG Lubliniec, WSP Lubliniec, OSP Sieraków Śląski, OSP Lubliniec).

Dzięki szybkiej redakcji strażaków udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na pomieszczenia klasztorne. W nocy strażacy czuwali, aby nie doszło do ponownego pojawienia się ognia. Dziś na miejscu odbędą się oględziny biegłych, którzy ustalą przyczyny obu pożarów.

https://www.facebook.com/misjonarze.oblaci/posts/3410310772367806

 

źródło/foto: Facebook/Lubliniec998

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content