play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Drugie życie pustostanów w Siemianowicach Śląskich

today5 lipca 2021

Background

Drugie życie pustostanów w Siemianowicach Śląskich. Miasto konsekwentnie realizuje projekt, dzięki któremu jeszcze niedawno nienadające się do zamieszkania budynki, zamieniane są w obiekty mieszkalne.

W tym roku wyremontowanych zostanie blisko 65 lokali. Remonty już trwają w budynkach na terenie całego miasta, miedzy innymi w dzielnicach: Hugo, Huta Laura, Centrum i Nowy Świat. W pustostanach wymieniane są okna i drzwi, ale także instalacja elektryczna i wodno- kanalizacyjna. Odnawiane są również ściany, sufity i podłogi oraz podłączane zostaje nowe ogrzewanie.

– Ten ogromny zasób mieszkaniowy, liczący ponad dwieście pustostanów, będziemy starali się co roku rewitalizować, by chociażby część tych zrewitalizowanych i odnowionych mieszkań oddawać w ręce młodych ludzi, którzy potrzebują swojego własnego kąta i potrzebują miejsca na start. Stąd pomysł, by konsekwentnie te pustostany remontować własnym sumptem. I tak od ponad pięciu lat remontujemy po kilkadziesiąt mieszkań rocznie – mówi Piotr Kochanek z Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich.

Modernizacja prowadzona jest w ramach projektu unijnego pn. „Rozwój mieszkaniowej infrastruktury społecznej miasta Siemianowice Śląskie SORSAL IV” (Siemianowicki Obszar Rewitalizacji Społecznej i Aktywności Lokalnej), który był realizowany również w poprzednich latach.

Fot: zdjęcie poglądowe

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content