play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce z udziałem publiczności!

today11 maja 2021

Background

Po kilkumiesięcznej przerwie Stadion Śląski znów otwiera się dla widzów. Publiczność będzie mogła zasiąść na trybunach już podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce, które odbędą się na chorzowskim obiekcie w ostatni weekend maja.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce to jedne z najważniejszych sportowych wydarzeń na Starym Kontynencie. Gospodarzem tegorocznej edycji jest Stadion Śląski, Narodowy Stadion Lekkoatletyczny. Mistrzostwa odbędą się w dniach 29-30 maja. Organizację Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce wsparło Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

– W naszym resorcie stawiamy na sport, czego wyrazem jest wsparcie finansowe w wysokości 900 tys. zł przekazane na przygotowanie jednego z najważniejszych w tym roku wydarzeń lekkoatletycznych. Nadchodzące Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce będą nie tylko dużym wydarzeniem sportowym, lecz także przedsięwzięciem organizacyjnym. Pokazuje to, że Polska nie boi się wyzwań. Jest to ważne tym bardziej, że wiele krajów z uwagi na pandemię odwołuje podobne wydarzenia. A przecież imprezy międzynarodowe tej rangi to dla sportowców niezmiernie istotna okazja do rywalizacji – mówi Anna Krupka, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Zmagania najlepszych europejskich zespołów na żywo podczas Drużynowych Mistrzostw z trybun stadionu będzie mogło śledzić 7600 osób. Do dyspozycji kibiców będą sektory z najlepszą widocznością, z których doskonale ogląda się wszystkie rozgrywane na chorzowskim obiekcie konkurencje lekkoatletyczne. Wstęp będzie bezpłatny.

Na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym zmierzy się 8 najlepszych europejskich reprezentacji, w tym zespoły z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Ukrainy oraz Polski. Warto podkreślić, że nasza drużyna bronić będzie złotego medalu zdobytego podczas ostatnich mistrzostw w Bydgoszczy w 2019 r.

Zespoły będą rywalizować w następujących konkurencjach: rzut młotem, rzut dyskiem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok o tyczce, skok wzwyż, skok w dal, trójskok, bieg na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m, bieg przez płotki na 100 m, 110 m, 400 m, bieg z przeszkodami na 3000 m oraz sztafety 4×100 m i 4×400 m.

Wszystkie najważniejsze informacje i ciekawostki dotyczące zawodów można śledzić na oficjalnej stronie internetowej dedykowanej imprezie www.silesia21.pl oraz w mediach społecznościowych.

Transmisję z wydarzenia będzie można zobaczyć na antenie telewizji TVP Sport, 29 maja w godzinach 15.30-19.15 oraz 30 maja w godzinach 13.00-16.25.

Źródło/Fot: Stadion Śląski Sp. z o.o./Łukasz Laskowski 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content