play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

DTŚ: Katowicka policja złożyła wniosek o odcinkowy pomiar prędkości. Urządzenia mogą pojawić się do 2023 roku

today8 października 2021

Background

Odcinkowy pomiar prędkości może znaleźć się na Drogowej Trasie Średnicowej. Taką możliwość przewiduje w swoich planach Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Na jednym z fragmentów Drogowej Trasy Średnicowej może pojawić się odcinkowy pomiar prędkości. Chodzi konkretnie o odcinek zlokalizowany przy Mazaku i centrum handlowym Auchan. Znalazł się on na liście propozycji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Wniosek o zamontowanie urządzenia złożyła katowicka policja.

– Już jakiś czas temu wnioskowaliśmy o odcinkowy pomiar prędkości. Początkowo chcieliśmy żeby to było na całym odcinku katowickiej DTŚ-ki. Ze względów technicznych i prawnych jest to możliwe tylko na odcinku, w którym nie występują skrzyżowania. Taki odcinek wytypowano właśnie w rejonie Mazaka i centrum handlowego Auchan – mówi w rozmowie z naszą reporterką Agnieszka Żyłka, rzeczniczka katowickiej policji.

Funkcjonariusze wierzą, że montaż odcinkowego pomiaru prędkości pomoże w zachowaniu większego bezpieczeństwa przez kierowców.

Mamy świadomość, że właśnie na odcinkowych pomiarach prędkości kierowcy zdecydowanie dłużej zdejmują nogę z gazu. Liczą się z tym, że średnia prędkość może zostać tak wyliczona, że jednak zostaną ukarani mandatem – tłumaczy Żyłka.

Punkt przy DTŚ znalazł się wśród 39 miejsc w Polsce gdzie planowana jest instalacja pomiarów. Jeśli fragment przejdzie weryfikację pozytywnie, to urządzenia pojawią się tam do 2023 roku.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content