play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Radzionków

Duże utrudnienia dla kierowców. Rondo w Rojcy będzie remontowane

today29 lipca 2020

Background

Duże utrudnienia dla kierowców. Rondo w Rojcy będzie remontowane. 3 sierpnia 2020 r. rozpoczną się związane z remontem opaski z kostki granitowej na Rondzie im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Rojcy. Na czas remontu Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach planuje wprowadzenie zmian w organizacji ruchu.

Duże utrudnienia dla kierowców. Prace prowadzone będą z podziałem na stronę zachodnią oraz wschodnią ronda z zamknięciem wlotów ul. Sikorskiego oraz ul. Artura, pod całodobowo prowadzonym ruchem wahadłowym (sygnalizacja świetlna) na wlotach ul. Kużaja i ul. Zofii Nałkowskiej.
W związku z zamknięciem wlotu ul. Sikorskiego, zmianie ulegnie przebieg linii autobusowej nr 17, która kursować będzie dwukierunkowo ulicami ks. Pawlaka, Skotnicką, Sikorskiego. Tymczasowy przystanek „Rojca Nieznanego Żołnierza” zlokalizowany będzie przy ul. ks. Pawlaka. Godziny kursów nie ulegną zmianie.
W dniu 15 sierpnia 2020r. z uwagi na zamknięcie ul. Ks. Pawlaka (odpust parafialny) nastąpi przerwa w pracach budowlanych i przywrócenie ruchu docelowego (za wyjątkiem otwarcia wlotu ul. Artura). W dniu 16 sierpnia ponownie nastąpi wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu z objazdem poprzez ul. Ks. Pawlaka.
Zmianie ulegnie również trasa linii autobusowej nr 94 w kursach do Rojcy z nawrotem na rondzie. Zostanie ona skrócona do przystanku „Radzionków Targowisko”, gdzie odbywać się będą wyrównawcze postoje między kursami. Włączenie w aktualny rozkład odbywać się będzie od przystanku „Radzionków Rynek I”. W związku z powyższym wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy w dni robocze i w dni wolne od pracy.
Rozkład jazdy dostępny na stronie https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/
źródło i fot. FB Miasto Radzionków

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content