play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Duże zmiany w komunikacji tramwajowej

today22 lipca 2022

Background

Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadzi zmiany na 13 liniach tramwajowych. Zaczną obowiązywać już od soboty. 

Ruch na opisywanych liniach tramwajowych musi zostać dostosowany do zaplanowanych w Bytomiu prac remontowych. Wprawdzie inwestycja prowadzona będzie w jednym mieście, ale z modyfikacjami w rozkładach jazdy powinni zapoznać się także pasażerowie z Chorzowa, Gliwic, Katowic, Rudy Śląskiej, Świętochłowic i Zabrza.

Komunikacja tramwajowa – zawieszenia oraz modyfikacje tras i rozkładów jazdy 

23 lipca, w rejonie ulic Piekarskiej i Sądowej w Bytomiu, mają rozpocząć się prace modernizacyjne. W związku z nimi konieczne jest wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej. Największe z nich czekają tych pasażerów, którzy korzystają z linii zawieszanych, czyli 7, 38, 40 i 49. Istotne modyfikacje nastąpią również na liniach 6 i 19, którym częściowo zmienią się trasy. W przypadku pozostałych siedmiu linii, czyli 0, 9, 10, 11, 17, 20 i 34, zmiany nie będą już tak duże, bo będą oznaczać korektę godzin odjazdów oraz modyfikacje przebiegu tras tylko pojedynczych kursów.

W zastępstwie dwie dodatkowe linie oraz zmiana trasy autobusów linii 19 

Dla zminimalizowania niedogodności, jak zapowiada ZTM, uruchomiona zostanie zastępcza i tymczasowa komunikacja. Będą to przebiegające przez Bytom jedna linia autobusowa oraz jedna linia tramwajowa. Trasa tej pierwszej połączy Kościół św. Trójcy z przystankiem Powstańców Śląskich (linia T-38). Z kolei tymczasowa linia tramwajowa (linia 39) przebiegać będzie od przystanku Bytom Szkoła Medyczna do zajezdni na Stroszku. Ponadto, dla ułatwienia przemieszczania się pomiędzy Placem Sikorskiego i Urzędem Miasta, zmieniona zostanie trasa linii autobusowej 19.

Gdzie szukać dodatkowych informacji? 

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w komunikacji tramwajowej dostępne są na stronie internetowej ZTM w zakładce Komunikaty. Można również dzwonić na bezpłatną i czynną przez całą dobę infolinię (800 16 30 30). Dodatkowo, w sobotę (23 lipca) i w poniedziałek (25 lipca) pasażerowie będą mogli liczyć na pomoc informatorów, którzy w pobliżu najważniejszych przystanków będą ułatwiać korzystanie z komunikacji miejskiej.

Źródło: ZTM

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content