play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Dwa marsze w tym samym czasie. Już jutro w Katowicach

today17 lipca 2020

Background

Mimo sprzeciwu radnych i mieszkańców marsz nacjonalistów w Katowicach się odbędzie. Mowa o demonstracji zapowiedzianej na sobotę. Radni zarzucają organizatorom szerzenie nienawiści i domagają się jego rozwiązania, ale Urząd Miasta przekonuje, że marszu zablokować nie może, bo ten zaplanowany został legalnie.

– Przyjęliśmy zgłoszenie o dwóch zgromadzeniach, bo tak działa prawo. Te informacje zostały opublikowane w biuletynie informacji publicznej, zostały także powiadomione odpowiednie służby. Każdy ma prawo manifestować swoje poglądy – mówi Radiu Piekary rzecznik Urzędu Miasta w Katowicach, Ewa Lipka.

Demonstracja „Katowice przeciwko nienawiści”

Jutro o godzinie 13:00 na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbędzie się również kontrdemonstracja „Katowice przeciwko nienawiści. Mówimy NIE nacjonalizmowi!”. Wydarzenie to jest odpowiedzią na marsz „Katowice miastem nacjonalizmu” organizowany przez Nacjonalistyczny Górny Śląsk, który odbędzie się o tej samej porze. Kontrdemonstrację organizują młodzieżówki: Przedwiośnie, Młodzi Razem, Organizacja Młodzieżowa PPS oraz kolektyw „Śląskie przeciw faszyzmowi”.

– Nie zgadzamy się na propagowanie ksenofobicznych, homoficznych i nacjonalistycznych zachowań. Chcemy pokazać, że w Katowicach nie ma miejsca na nienawiść, przemoc i zło! Nasze miasto oraz województwo śląskie jest miejscem pełnym przyjaźni i szacunku do drugiego człowieka – mówią organizatorzy.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content