play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Dwa pożary w Katowicach. „Na poddaszu kobieta i dziecko”

today14 czerwca 2021

Background

Do dwóch pożarów doszło w miniony weekend w stolicy województwa śląskiego. W Katowicach ogień pojawił się na Załęskiej Hałdzie oraz przy ulicy Markiefki.

Dwie poważne niedzielne interwencje strażaków w Katowicach. Pierwsza z nich miała miejsce na Załęskiej Hałdzie, gdzie 5 zastępów gasiło wielorodzinny budynek. Jak ustalił reporter Radia Piekary jedna osoba odniosła poważne obrażenia w tym zdarzeniu, ma poparzone nogi. Ratownicy przy pomocy drabiny musieli też ewakuować z poddasza kobietę i dziecko, którym ogień odciął drogę ucieczki. Ogień spowodował, że do szpitala trzeba było przetransporotwać trzy osoby. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną pożaru było zaprószenie.

Do drugiego pożaru doszło w katowickich Bogucicach, gdzie jednostki straży pożarnej walczyły z pożarem pustostanu przy ulicy Markiefki. Jak powiedział Radiu Piekary st. kpt. Adam Kryla z katowickiem komendy straży pożarnej, na miejscu pracowało 12 jednostek. – Duży pożar, bo spalił się całkowicie dach. Na szczęście nikomu nic się nie stało, bo jest to pustostan. Nikogo nie znaleźliśmy. Jedna osoba została ewakuowana z budynku sąsiedniego, ale to jeszcze przed przyjazdem strażaków na miejsce – mówi st. kpt. Kryla.

 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content