play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

„Dwa Żywioły” na scenie Tarnogórskiego Centrum Kultury

today3 listopada 2020

Background

„Dwa Żywioły” na scenie Tarnogórskiego Centrum Kultury. Koncert z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstań Śląskich odbędzie się 8 listopada, godz. 18:00. Na scenie zobaczymy Wojciecha Ciuraja z zespołem, który wykona rockowo-folkowe piosenki opowiadające burzliwą historię powstańczych zrywów.

(reklama)

„Dwa Żywioły” na scenie Tarnogórskiego Centrum Kultury. W setną rocznicę wybuchu II powstania śląskiego światło dzienne ujrzał kolejny solowy album Wojciecha Ciuraja – Dwa Żywioły. To druga część tryptyku śląskiego, upamiętniającego setną rocznicę powstań śląskich. Poprzedni album – Iskry w Popiele – okazał się sukcesem na skalę międzynarodową. Gośćmi specjalnymi na tym wydawnictwie byli Józef Skrzek (SBB) oraz aktor Marian Dziędziel.

(reklama)

Wojciech Ciuraj miesza style i gatunki w opowieści o historii swojego regionu. Na projekt składa się pięć kompozycji, w których, co charakterystyczne dla artysty, większość z nich to dłuższe formy. Wśród nich Suita Czterech Rzek, która trwa niemal 25 minut.

Mimo, że Wojciech Ciuraj z pewnością zalicza się do twórców progresywnych, to chętnie czerpie z innych gatunków. Na koncercie usłyszymy eksperymenty z hip-hopem, jazzem, blues rockiem, muzyką filmową czy klasycznym progrockiem.


Bilety online:
https://tiny.pl/7nbkc

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content