play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Dwaj mężczyźni WTARGNĘLI do szpitala tymczasowego w Katowicach

today7 kwietnia 2021

Background

Dwóch mężczyzn wtargnęło do szpitala tymczasowego na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Zatrzymali ich medycy, zawiadamiając policję. Obydwaj mężczyźni mieli we krwi ponad półtorej promila alkoholu. Jeden z nich kiedyś pełnił w szpitalu wolontariat.

Kompletnie pijani

Byli pijani i przy tym bardzo nieodpowiedzialni. Dwóch mężczyzn wtargnęło w nocy z niedzieli na poniedziałek do szpitala tymczasowego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, gdzie leczenie są chorzy na covid19:

– Personel medyczny poinformował policjantów, że na terenie szpitala znajduje się dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy chcieli wejść do strefy, gdzie znajdują się pacjenci. Mężczyźni w wieku 38 i 40 lat. Byli pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wskazało, że młodszy z nich miał prawie 2 promile, a starszy 1,6 promila alkoholu we krwi –  tłumaczy Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

 

Chciał oprowadzić kolegę

Mężczyźni zostali już ukarani mandatami, na tym jednak z pewnością nie koniec:

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że młodszy z nich pracował kiedyś w szpitalu jako wolontariusz i postanowił swojego kolegę oprowadzić po szpitalu covidowym. Mężczyźni zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień. Za zakłócenie porządku publicznego i spokoju zostali ukarani mandatami karnymi. Obecnie trwają czynności w sprawie ich wtargnięcia do szpitala – dodaje Agnieszka Żyłka z policji w Katowicach.

Mandaty to nie jedyna kara jaka może spotkać mężczyzn. Najpewniej usłyszą oni kolejne zarzuty i staną przed sądem.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content