play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Dwie ofiary śmiertelne koronawirusa na Śląsku. To mieszkańcy Bytomia i Zabrza

today14 kwietnia 2020

Background

Dwie ofiary śmiertelne koronawirusa na Śląsku. To mieszkańcy Bytomia i Zabrza – podał śląski sanepid. Kobieta i mężczyzna zmarli w szpitalu w Tychach. W sumie w województwie śląskim potwierdzono już 902 przypadki COVID-19. Zmarło 49 osób.

117 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało dziś rano Ministerstwo Zdrowia. 23 nowe przypadki SARS-CoV-2 pojawiły się w województwie śląskim. Niestety poinformowano również o kolejnych dwóch zgonach – zmarła 69-letnia kobieta z Bytomia i 68-letni mężczyzna z Zabrza (oboje byli hospitalizowani w Tychach). 

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w w województwie śląskim przekroczyła już 900 przypadków. Dobrą informacją jest jednak liczba ozdrowieńców, która systematycznie wzrasta. Koronawirusa pokonało już 40 mieszkańców naszego województwa.

Komunikat Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w sprawie nowych zakażeń z województwa śląskiego:

Nieuciążliwe objawy Covid-19 oraz dobry stan pozwoliły, aby w swoich domach do zdrowia mogło dochodzić kilkunastu kolejnych zakażonych mieszkańców naszego województwa. Są to: 5 mieszkańców Częstochowy (4 mężczyzn i 1 kobieta – najstarszy w wieku 90 lat, najmłodszy 19), 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego (2 mężczyzn: w sile wieku i w średnim wieku oraz kobieta w sile wieku), mieszkanka Sosnowca w sile wieku, młoda mieszkanka Katowic, mieszkanka powiatu kłobuckiego w średnim wieku oraz młoda mieszkanka powiatu częstochowskiego.

Kilka następnych tygodni w izolacji domowej będzie musiało spędzić 4 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (nastolatka, 2 kobiety w sile wieku oraz mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców powiatu bielskiego (obaj w sile wieku), młoda mieszkanka powiatu wodzisławskiego, mieszkanka Rudy Śl. w średnim wieku, mieszkaniec Zabrza, starszy mieszkaniec Bytomia oraz mieszkanka Katowic w sile wieku.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content