play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Dwójka przyjaciół w słodko- gorzkiej opowieści. Spektakl „Mleczarnia” w Zamku w Nakle

today23 czerwca 2020

Background

Dwójka przyjaciół w słodko- gorzkiej opowieści. Spektakl „Mleczarnia” w Zamku w Nakle. O czym może rozmawiać dwóch przyjaciół w… izbie wytrzeźwień? Opowiada o tym tragifarsa Jacka Rykały pt. „Mleczarnia”, która zostanie pokazana w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim ( Zamek w Nakle) 27 czerwca o godz. 19.00.  Bilet na spektakl w cenie 25 zł jest do nabycia poprzez stronę www.kupbilecik.pl.

Dwójka przyjaciół w słodko- gorzkiej opowieści, której akcja dzieje się w izbie wytrzeźwień. Bohaterowie sztuki, dawni przyjaciele Andrzejek i Mareczek, snują wspomnienia na temat wspólnie przeżytej młodości oraz miłości do tej samej kobiety. W nocnej rozmowie, prowadzonej po 30 latach, ożywają nieistniejące już miejsca, wracają anegdoty i historie. Inteligentny i dowcipny tekst daje aktorom okazję do stworzenia wyrazistych i niezapomnianych kreacji. Wystąpią Andrzej Dopierała, Wiesław Sławik oraz Nicoletta Dragon z Teatru Bez Sceny.

Przedstawienie będzie także pretekstem do zaprezentowania wystawy pracy Jacka Rykały, który jest artystą malarzem, wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, poetą, dramaturgiem i reżyserem. Spotkanie ze wszechstronnie utalentowanym artystą odbędzie się o godz. 18.00. Ekspozycję,  na której znalazły się prace malarskie ułożone w cykl „Czarne słońce” można oglądać w Centrum do 19 lipca 2020 r.

 

info i fot. CEKUS

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content