play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Dworczyk: Zostało tylko 150 tys. terminów na szczepienia w I kwartale

today22 stycznia 2021

Background

Zostało tylko 150 tys. terminów na szczepienia w I kwartale. Według zapewnień ministra Dworczyka system jest wydajny. Jednak powodem problemów są dostawy specyfiku.

Dziś od godziny 6 rano seniorzy kolejnej grupy wiekowej mogli rejestrować się na szczepienia. Przez pierwsze 3 godziny zdążyło zapisać się ponad 150 tysięcy osób. Do zapisania z grupy 70+ w sumie jest prawie 3 miliony osób. Zostało jednak tylko 150 tysięcy wolnych terminów do końca pierwszego kwartału. Powody tej sytuacji tłumaczył dziś szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk:

Chcemy żeby tutaj była absolutna jasność. System, który został stworzony ma dużo większą wydolność, pozwala na wykonanie dużo większej liczby szczepień. Natomiast ograniczenia w dostawach szczepionek. Te ograniczenia które są wynikiem umowy wynegocjowanej porzez Komisję Europejską powodują że zaszczepimy do końca pierwszego kwartału wyłącznie 3 miliony 100 tysięcy osób.

Minister jednocześnie zadeklarował, że wszyscy którzy się zgłoszą zostaną zaszczepieni. Pomóc w tym ma m. in. rządowa infolinia i system esemesowy.

/zdjęcie poglądowe

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content