play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Dynamit na scenie Teatru Rozrywki! „Zakonnica w przebraniu” nadciąga!

today2 września 2020

Background

Dynamit na scenie Teatru Rozrywki! „Zakonnica w przebraniu” nadciąga! Musicalowy hit w reżyserii Michała Znanieckiego to pierwsza premiera sezonu teatralnego 2020/2021 chorzowskiej sceny. Premierowe przedstawienie odbędzie się 10 września o 19.00.  Historia znana z hitowego filmu z Whoopi Goldberg to opowieść o Deloris van Cartier, podrzędnej szansonistce z podejrzanego nocnego klubu, która jest przypadkowym świadkiem zabójstwa, a co gorsza – mordercą jest jej kochanek. Kochanek oczywiście postanawia zabić niewygodnego świadka, ale na szczęście policja jest szybsza i ukrywa Deloris w… klasztorze. Czy będzie w nim bezpieczna? Jak odnajdzie się w tym zupełnie obcym i dość dla niej niezrozumiałym świecie? Atutem spektaklu jest niewątpliwie humor, którym będzie podszyta większość scen, które zobaczymy na scenie. 

Dynamit na scenie Teatru Rozrywki! „Zakonnica w przebraniu” nadciąga! Przedstawienie to tytuł znany w Polsce z fantastycznej roli filmowej Whoopi Goldberg oraz udanej inscenizacji musicalowej w poznańskim Teatrze Muzycznym. To świetnie skonstruowana, wartka anegdota ze znakomitą muzyką. Ale to także opowieść o przemianie, lojalności, przyjaźni i radości życia.

Spektakl w „Rozrywce” nie będzie wiernym odwzorowaniem filmu. Chcę się od tego odciąć. Odchodzimy od filmu bardzo. Nasza bohaterka nie idzie śladem Whoopi Goldberg, dla mnie ważne jest żeby odkryć te wątki na nowo. Spektakl opowiada o konfrontacji światopoglądowej, jest też o tolerancji. Bo tylko dzięki niej można odkryć szacunek do innego człowieka. Śmiejąc się odkrywamy, że śpiewaczka z podrzędnego baru i przeorysza klasztoru kontemplacyjnego mają ze sobą wiele wspólnego… Nazywają te wartości inaczej, czasem w wulgarny sposób, czasem w kontekście wiary, ale wiele ich łączy– mówi Michał Znaniecki, reżyser spektaklu.

W rolę matki przełożonej klasztoru wciela się Maria Meyer, którą zobaczymy na…wózku inwalidzkim. To jest bardzo trudne wyzwanie, czasami człowieka ponosi i zareagowałby nogami, rękoma, a tu nie można tych kończyn wykorzystywać.

Odtwórczynią głównej roli Deloris van Cartier jest Paulina Magaj. Myślę, że jest to postać dość zagubiona, marząca o karierze, smutna dziewczyna która nie posiada rodziny, a każdy z nas jest przecież stworzeniem stadnym i potrzebuje miłości. Film „Zakonnica w przebraniu” oglądałam wiele lat temu. Nie chcę nikogo kopiować, tworzę coś nowego,  od siebie. Będzie to inna Deloris… Mam nadzieję, że Państwo mnie polubią…

Premierowy spektakl 10 września, kolejne również we wrześniu.

muzyka: Alan Menken

słowa piosenek: Glenn Slater

scenariusz: Cheri Steinkellner, Bill Steinkellner

dodatkowy scenariusz: Douglas Carter Beane

musical oparty na filmie Sister Act wytwórni Touchstone Pictures Motion na podstawie scenariusza Josepha Howarda

przekład: Jacek Mikołajczyk

reżyseria: Michał Znaniecki

choreografia: Jarosław Staniek

współpraca choreograficzna: Katarzyna Zielonka

kierownictwo muzyczne: Mateusz Walach

kierownictwo wokalne: Ewa Zug

scenografia: Luigi Scoglio

kostiumy: Małgorzata Słoniowska

reżyseria światła, projekcje: Dariusz Albrycht

producent: Estera Sławińska-Dziurosz

asystent reżysera: Anna Ratajczyk

asystent choreografa: Natalia Gajewska

asystent kostiumografa: Magdalena Wiluś

inspicjent: Beata Jabłońska-Rakoczy

sufler: Katarzyna Grad

rekwizytorzy: Katarzyna Grad, Krzysztof Szreter

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content