play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Slajder Pilne

Działki na działce. Dwóch pseudokibiców zatrzymanych

today23 września 2020

Background

Jedni sadzą marchewki, inni na ogródkach działkowych chowają narkotyki. I to niemało. Aż 12 kilogramów amfetaminy na swojej, nomen omen działce, mieli dwaj mieszkańcy Tychów.

Działki amfetaminy schowali na ogródkach działkowych. Dwóch handlarzy zatrzymanych. Są powiązani ze środowiskiem śląskich pseudokibiców. Mieli 12 kilogramów amfetaminy. Policja czarnorynkową wartość narkotyków oszacowała na ponad 80 tysięcy złotych.

Usłyszeli zarzuty

Zatrzymani 33 i 30-latek usłyszeli już prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i na 3 miesiące trafili do aresztu. Grozi im 10 lat odsiadki. Sprawa jest rozwojowa, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

To kolejne uderzenie w ostatnich dniach

Praca policjantów z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców katowickiej komendy wojewódzkiej ma na celu udaremnianie przestępczej działalności śląskich kiboli polegającej m.in. na przestępczości stadionowej, narkotykowej, a także związanej z wymuszeniami. Kilka dni temu informowali o przejęciu przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach 8 kg amfetaminy i marihuany oraz kilku tysięcy tabletek ecstasy w Czechowicach-Dziedzicach. Zatrzymano wtedy 28-latka, który przechowywał tak duże ilości narkotyków w mieszkaniu.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content