play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Pszczyna

Dziecko błąkało się po ulicy. Pomogła mu napotkana kobieta

today15 marca 2022

Background

Dziecko błąkało się po ulicy jednego ze śląskich miast. Nie zabrakło na szczęście osoby, która postanowiła zareagować na tę sytuację i wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Wystarczyła tylko chwila nieuwagi, aby babcia zgubiła z oczu 4-letniego wnuczka. Na szczęście chłopca spotkała przechodząca obok kobieta, która nie pozostała obojętna w obliczu niecodziennej sytuacji i zaprowadziła dziecko do pszczyńskiej komendy.

Dziecko błąkało się po ulicy. Na pomoc ruszyła cała komenda

Wczoraj około 14:30 do oficera dyżurnego pszczyńskiej komendy zgłosiła się kobieta, która zwróciła uwagę na spacerujące samotnie dziecko. Ukrainka, która je dostrzegła, zorientowała się, że chłopczyk najprawdopodobniej się zgubił i postanowiła natychmiast zaprowadzić dziecko do najbliższej jednostki Policji.

Chłopiec został odebrany przez matkę

W działania została zaangażowana cała jednostka policji. Rozmowę z dzieckiem przeprowadził obecny na miejscu policyjny psycholog z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Dzięki tym czynnościom udało się ustalić personalia chłopca, a następnie adres i dane rodziców. W kolejnym kroku policjanci skontaktowali się z matką dziecka, która po niespełna godzinie od zagubienia odebrała syna z komendy.

Wystarczyła chwila nieuwagi

Jak ustalili mundurowi, dziecko wcześniej było pod opieką babci. Wnuczek po wspólnie zrobionych zakupach odnosił koszyk i nagle zniknął seniorce z oczu. Babcia próbowała samodzielnie odnaleźć chłopca, jednak bezskutecznie. Na szczęście sytuacja znalazła swój szczęśliwy finał.

Policja wystosowała apel o zachowanie rozwagi podczas opieki nad najmłodszymi:

Pamiętajmy, że chwila nieuwagi i braku nadzoru nad dziećmi może narazić dziecko na utratę zdrowia, a nawet życia. Na rodzicach i opiekunach ciąży zatem duża odpowiedzialność. To zadanie przecież nie należy do łatwych. W obecnym czasach, z każdej strony, dorośli i dzieci są otoczeni różnego rodzaju reklamami, komunikatami medialnymi, nowinkami technologicznymi i wieloma innymi atrakcjami, które mają za zadanie przykuć ich uwagę oraz zainteresować ofertą. Upilnowanie dziecka staje się wyzwaniem. Apelujemy o wzmożenie czujności – czytamy na stronie pszczyńskiej komendy.

Na pochwałę niewątpliwie zasługuje wzorowa postawa kobiety, która zareagowała na niecodzienną sytuację i pomimo bariery językowej podjęła jedyne słuszne działanie.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content