play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Dziecko uwięzione w nagrzanym samochodzie

today13 maja 2022

Background

Dziecko zostało uwięzione w nagrzanym samochodzie. Rodzice, szukając ratunku, zawiadomili policję.

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju pomogli rodzicom, którym zatrzasnęły się drzwi samochodu. Wewnątrz znajdowało się ich 1,5-roczne dziecko.

Dziecko uwięzione w nagrzanym samochodzie

O zatrzaśniętym w samochodzie małym chłopcu Policję powiadomili parę minut po 18.00 zatroskani rodzice. Kobieta na pomoc wezwała policjantów, ponieważ nie mogła wydostać z auta swojego 1,5-rocznego synka. Tłumaczyła, że kluczyki do samochodu wpadły przypadkowo do wnętrza pojazdu, a drzwi się zatrzasnęły. Mundurowi wybili szybę w przednich drzwiach, a następnie wydostali chłopczyka z wnętrza błyskawicznie nagrzewającego się pojazdu.

Policja przypomina o niebezpieczeństwie

Takie sytuacje, o  czym informowaliśmy niejednokrotnie, zdarzają się, kiedy temperatura powietrza szybuje w górę. Wystarczy kilkanaście minut, żeby szczelnie zamknięty pojazd zaczął przypominać śmiertelnie groźną pułapkę. Temperatura w pojeździe wzrasta wówczas tak bardzo, że może zagrażać życiu. Policjanci przypominają, że na niebezpieczeństwo w sposób szczególny narażone są małe dzieci i zwierzęta, którym grozi przegrzanie organizmu i apelują:

Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Jak może przebiegać sytuacja, o której mowa? Film dotyczący tego zagadnienia zamieściła w internecie w 2019 roku Świętokrzyska Policja. Materiał jest nadal, mimo upływu czasu, aktualny. Warto zapoznać się z jego treścią:

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content