play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Dzieło Świętego Mikołaja na finiszu przygotowań

today29 listopada 2021

Background

Zapakowali blisko 2 tysiące upominków. Tegoroczna akcja Dzieła Świętego Mikołaja wkracza w decydujący etap przygotowań. Dostojny gość, w ponad stuletnich biskupich sztach znów odwiedzi parafie, hospicja, szpitale, domy dziecka i domy pomocy społecznej. Dzielić będzie się nie tylko radością, ale i drobnymi podarunkami.

A wszystko zaczęło się 14 lat temu w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nakle Śląskim. Wtedy to – dokładnie 6 grudnia, grupa społeczników po raz pierwszy zorganizowała akcję w parafialnym kościele. Święty Mikołaj – biskup, ubrany w stary, zabytkowy strój odwiedził wówczas dzieci i rozdał mnóstwo świątecznych upominków. Było wiele radości i uśmiechu. Z każdym rokiem Dzieło Świętego Mikołaja nabierało na sile, dołączali partnerzy i sponsorzy. W tym roku nawiązała się współpraca z Fundacją Rozbark. W myśl zasady, że razem można więcej, pakowano świąteczne prezenty przy parafii pod wezwaniem Świętego Jacka w Bytomiu. Wszystkie zgromadzone upominki zostały wykonane własnoręcznie przez członków i osoby wspomagające fundację.

– Przez wiele dni trwa tutaj w siedzibie Fundacji Rozbark parkowanie prezentów. Mamy taką małą Fabrykę Świętego Mikołaja. Pomagają nam przeróżne grupy zawodowe i społeczne. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się na wizytę dostojnego gościa – mówi nam ks. Krzysztof Karkoszka, proboszcz parafii świętego Jacka w Bytomiu

Wielkie rozdawanie prezentów rozpocznie się w najbliższy weekend. Mikołaja będzie można spotkać w miechowickim schronie, na rynku w Tarnowskich Górach, w tarnogórskich szpitalach, na Rozbarku w Bytomiu, w parafii w Nakle Śląskim i w wielu innych miejscach.

Radio Piekary nie tylko patronuje Dziełu Świętego Mikołaja od samego początku, ale i aktywnie włączyło się w akcję pakowania świątecznych upominków.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content