play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Dzień Dziecka online. Zaprasza Opera Śląska

today1 czerwca 2020

Background

Dzień Dziecka online. Zaprasza Opera Śląska. Muzyka, poezja, plastyka i balletfit. Opera Śląska świętuje Dzień Dziecka i zaprasza na audycję „Ptasiego radia”! Z tej okazji bytomska scena, pamiętając o swoich najmłodszych widzach, przygotowała wiele niespodzianek.  Wszystkie dostępne online – na Facebooku, Instagramie, Twitterze i YouTube.

Dzień Dziecka online. Zaprasza Opera Śląska. Świętowanie rozpoczęło się już w niedzielę. Pierwszą niespodzianką były kolorowanki. Najmłodsi mieli okazję wcielić się w artystów-plastyków i nadać barw zarówno budynkowi Opery Śląskiej, jak i spektaklom prezentowanym na tej scenie. Także w niedzielę, wspólnie z Music Baby Art zaprezentowany został dla najmłodszych koncert. Wystąpili Marta Huptas (sopran), Sylwia Pietrzak( mezzosopran) i przy fortepianie Grzegorz Prokopczuk.

W poniedziałek, Dzień Dziecka z Operą Śląską rozpoczął się od specjalnego odcinka z cyklu balletfit. Ćwiczenia, tym razem dla dzieci i dorosłych, poprowadziła Aleksandra Piotrowska-Zaręba, solistka Baletu Opery Śląskiej. Natomiast soliści-śpiewacy Opery Śląskiej, zaprezentowali dzieciom „Ptasie radio” Juliana Tuwima. Wystąpili : Anna Noworzyn-Sławińska, Anna Borucka, Kamil Zdebel, Gabriela Gołaszewska oraz Adam Sobierajski z córką Amelią.

https://www.facebook.com/OperaSlaska/videos/459142281589158/

Dzisiaj zostanie rozwiązany konkurs plastyczny „Bajkowy kostium teatralny”.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content