play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rozrywka

Dzień Teatru Publicznego online. Zobaczcie co przygotowały śląskie sceny

today18 maja 2020

Background

Dzień Teatru Publicznego online. Zobaczcie co przygotowały śląskie sceny. Bez kolejek po „bilety za grosze”, bez przedstawień na teatralnej scenie, przy święcącej pustkami widowni…W tym roku w sposób wyjątkowy będziemy obchodzić Dzień Teatru Publicznego, który od kilku lat gromadzi tłumy widzów, spragnionych kontaktu z kulturą wysoką. Śląskie teatry pamiętają o widzach, starając się przenieść swoją aktywność aktywność do sieci. W miniony weekend spektakle w wersji online zaprezentowały m.in Teatr Śląski, Teatr Rozrywki czy Teatr Rozbark.

W poniedziałek, 18 maja o godzinie 12.00, odbędzie się niezwykły koncert nagrany przez artystów Opery Śląskiej „W hołdzie Janowi Pawłowi II”. Organizacja koncertu wpisuje się w obchody Dzień Teatru Publicznego 2020  oraz Roku Jana Pawła II.

Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Zagłębia rozpocznie się we wtorek 19 maja o godz. 19.00 teatralną wieczorynką w wykonaniu Małgorzaty Saniak-Grabowskiej. W czwartek (21 maja, godz. 19) będzie można obejrzeć transmisję „Korzeńca” w reż. Remigiusza Brzyka. W sobotę natomiast widzowie będą mieli możliwość przyglądać się relacji wideo z próby nowego spektaklu „Republiki marzeń” w reż. Jacka Jabrzyka. Prace nad tym spektaklem rozpoczną się dzisiaj.

Na profilu na Facebooku Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach odbędą się następujące atrakcje: czytanie performatywne „Oświadczyn” A. Czechowa w wykonaniu Beaty Zawiślak, Marka Dindorfa i Grzegorza Eckerta (emisja do 23 maja o dowolnie wybranej porze); prezentacja wierszy dla dzieci aktorki Katarzyny Prudło (emisja do 23 maja, premiery poszczególnych nagrań codziennie o godz. 10.00) i warsztaty rodzinne online (23 maja w godz. 17–17.40).

Teatr Miejski w Gliwicach z okazji Dnia Teatru Publicznego w poniedziałek 18 maja na swoim kanale na YouTube udostępni rejestrację spektaklu „Nora” Henryka Ibsena w reżyserii Judyty Berłowskiej. Po spektaklu odbędzie się rozmowa z twórcami spektaklu (rejestracja dostępna będzie od 18 maja od godz. 19 do 23 maja do północy).

W ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego zabrzański Teatr Nowy w Zabrzu realizuje cykl sześciu jednoaktówek Ireneusza Iredyńskiego w formie dramatu czytanego, które od 17 do 22 maja udostępnimy bezpłatnie online (na stronie internetowej teatru oraz w mediach społecznościowych). Całość wyreżyseruje aktor i dyrektor artystyczny Zbigniew Stryj.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content