play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Dziesięć nowych zakażeń na Śląsku. Już 137 przypadków

today28 marca 2020

Background

Do 1436 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Nowe dane podaje Ministerstwo Zdrowia. Informuje o 47 nowych zakażeniach. Wśród nich aż dziesięć osób pochodzi z województwa Śląskiego.

Nowi chorzy w całym kraju. wśród nich są mieszkańcy Śląska. To dziesięć kolejnych zakażeń. To oznacza, że liczba zakażonych w województwie wzrosła do 137. Oprócz mieszkańców naszego regionu, chorują mieszkańcy całej Polski. Dwanaścioro nowych chorych to mieszkańcy Małopolski, zakażeni są także mieszkańcy Pomorza i Lubelszczyzny.

Chorzy na Śląsku

Wśród osób z naszego regionu, u których wykryto wirusa, jest starszy mężczyzna, który zakaził się podczas pobytu w Austrii. Hospitalizowany jest w Tychach. Do częstochowskiego szpitala trafił z kolei starszy mężczyzna, u którego wystąpiły uciążliwe objawy zakażenia koronawirusem i którego stan zdrowia lekarze określają jako średni. Służby sanitarne w Częstochowie ustalają źródło zakażenia.

W tym samym szpitalu, w stanie dobrym, przebywa starsza kobieta z najbliższego otoczenia mężczyzny, u której także badanie potwierdziło wynik dodatni.

W swoim domu, pod nadzorem służb sanitarnych w Częstochowie, leczy się kobieta, która najprawdopodobniej zakaziła się w miejscu pracy.

Na oddziale zakaźnym bytomskiego szpitala, z wyraźnymi objawami Covid-19, przebywa mężczyzna w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego. Służby ustalają źródło transmisji zakażenia.

W stanie ciężkim do szpitala zakaźnego w Raciborzu trafił mężczyzna w średnim wieku z powiatu lublinieckiego. Sanepid dochodzi, gdzie pacjent mógł się zakazić.

W ciężkim stanie w szpitalu w Siemianowicach Śląskich hospitalizowana jest starsza kobieta. Służby sanitarne w Bytomiu ustalają źródło zakażenia.

Do tyskiego szpitala zakaźnego trafił z kolei mężczyzna w sile wieku. Mieszkaniec powiatu gliwickiego jest w stabilnym stanie.

W izolacji domowej, w powiecie cieszyńskim, leczy się kobieta w średnim wieku. Do czasu wystąpienia wyraźnych objawów przebywała w kwarantannie pod kontakcie z osobą zakażoną.

W dobrym stanie zdrowia, pod nadzorem sanepidu w Rybniku, jest mężczyzna w sile wieku, u którego badanie potwierdziło obecność wirusa w organizmie. Mieszkaniec nie umiał jednak powiedzieć, w jaki sposób mógł się zakazić.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content