play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Dzikie drużyny zagrają dla Mateusza z Piekar Śląskich

today26 lutego 2020

Background

Dzikie drużyny zagrają dla Mateusza z Piekar Śląskich. Halowy Turniej Piłki Nożnej w hali sportowej w Nakle Śląskim odbędzie się 29 lutego.

Cały dochód przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację siedmioletniego Mateusza Kaima z Piekar Ślaskich, a organizatorem akcji charytatywnej jest LKS Żyglin.

Mateusz Kaim jest siedmiolatkiem pochodzącym  z Piekar Śląskich u którego zdiagnozowano  wyściółczaka anaplastycznego. W ostatnim roku chłopczyk sporadycznie uskarżał się na bóle głowy. W kwietniu 2019 roku dolegliwości nasiliły się, dodatkowo Mateusz zaczął uskarżać się na ból karku, miał problemy z obracaniem głowy. Z tego powodu hospitalizowany  był w Oddziale Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. Niestety jego stan zaczął się pogarszać – stwierdzono u niego postępujący niedowład kończyn oraz zaburzenia chodu. Z tego powodu przeniesiono chłopca na Oddział Neurologii Szpitala w Chorzowie, gdzie po wykonanym rezonansie głowy i kręgosłupa oraz biopsji zdiagnozowano wyściółczaka anaplastycznego. Przed Mateuszem długotrwałe leczenie obejmujące chemio i radioterapię oraz rehabilitację.

Tak naprawdę w Polsce wykorzystano już większość metod leczenia, dlatego mama Mateusza wraz z Fundacją Iskierka nawiązali kontakt z lekarzami z Bostonu. Jest szansa na leczenie Mateusza w USA. Jednak do tego wszystkiego potrzebne jest wsparcie finansowe.

O szczegółach rozmawiamy z współorganizatorem wydarzenia:

  • cover play_arrow

    Dzikie drużyny zagrają dla Mateusza z Piekar Śląskich Gabriela Kokott-Drzyzga

 

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content