play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Dziś 10. rocznica katastrofy smoleńskiej

today10 kwietnia 2020

Background

Dziś 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Dekadę temu Polską wstrząsnęła informacja o katastrofie lotniczej, w której zginęło 96 osób, w tym Prezydent RP z żoną i inni najważniejsi politycy z kraju.

Mija 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8.41 przy podejściu do lądowania na lotnisku w Smoleńsku rozbił się prezydencki samolot TU-154. Zginęło 96 osób w tym prezydent Lech Kaczyński i Pierwsza Dama.Wśród ofiar był też ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa osiemnastu parlamentarzystów, dowództwo Sił Zbrojnych, szefowie instytucji państwowych i duchowni. Na pokładzie byli też przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące.

Wszyscy stanowili polską delegację na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Dzisiejsze, rocznicowe obchody przebiegają w cieniu epidemii koronawirusa i Wielkiego Piątku. Nie będzie oficjalnego wyjazdu na miejsce katastrofy. Przewidziano skromne uroczystości w Warszawie.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content