play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Dziś rozpoczyna się Tour de Pologne

today5 sierpnia 2020

Background

Dziś rozpoczyna się Tour de Pologne.  Przed nami 77. edycja wyścigu. Kolarze ściganie rozpoczną na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Tegoroczna edycja Tour de Pologne liczy pięć etapów, a kolarze sporo czasu spędzą na Śląsku. Podczas przejazdu peletonu całkowicie nieprzejezdna będzie trasa w Chorzowie od ul Katowickiej przez Plac Świętego Jana i Kluczborską. Następnie na trasie mają Piekary Śląskie, będą w mieście kilka minut po godzinie 14.00. Przejadą Oświęcimską,Tarnogórską i Brynicką. Te ulice będą zamknięte dla kierowców już od 13 30.

Dziś rozpoczyna się Tour de Pologne. Wszystko rozpocznie się dziś na Stadionie Śląskim. Pierwszy etap to dynamiczny i wymagający odcinek o długości 196 kilometrów. Krótko po starcie kolarze powalczą na Lotnej Premii w Piekarach Śląskich, a na 80. kilometrze na Lotnej Premii w Ogrodzieńcu. Tam trasa zakręca na zachód, a przed kolarzami Premia Specjalna w Sosnowcu oraz Lotna Premia w Siemianowicach Śląskich.

W Katowicach na kolarzy czekają trzy rundy po 16 kilometrów każda, dwie Górskie Premie IV kategorii oraz sprinterski finisz przy Spodku. Start honorowy zaplanowano kwadrans przed godziną 14:00. Kolarze zapewnią sportowe emocje, ale to nie będzie impreza jak te, które pamiętamy z ostatnich lat. Sytuacja związana z koronawirusem powoduje, że kolorowych tłumów kibiców próżno będzie szukać na starcie, trasie, premiach i finiszu.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content