play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Dziś wizyta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

today24 czerwca 2020

Background

Dziś wizyta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie. Prezydent Polski został zaproszony do Stanów przez Donalda Trumpa. Głowie naszego państwa towarzyszą między innymi Mariusz Błaszczak i Paweł Soloch.

Współpraca wojskowa, cyberbezpieczeństwo oraz amerykańskie inwestycje technologiczne w Polsce to główne tematy, jakie prezydent Andrzej Duda zamierza poruszyć w rozmowach z prezydentem Stanów zjednoczonych Donaldem Trumpem. Zaproszenie do Waszyngtonu to spory prestiż dla Polski, mówił przed odlotem prezydent.

Silne sojusze i wartość współpracy międzynarodozowej jest wręcz nieoceniona. Będziemy na pewno rozmawiali o kwestiach najistotniejszych, o bezpieczeństwie militarnym, o jego wzmocnieniu. Będziemy rozmawiali również o bezpieczeństwie energetycznym, bo to są zagadnienia dla nas dzisiaj najważniejsze. Poruszymy także kwestię współpracy gospodarczej – mówił Andrzej Duda.

Polska delegacja jest już w Waszyngtonie. Prezydentowi Dudzie towarzyszą szef jego gabinetu, Krzysztof Szczerski, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch oraz kpt. Jacek Siewiera. W spotkaniu będzie też uczestniczyć ambasador Polski w USA Piotr Wilczek.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content