play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Dziś wyniki próbek na koronawirusa nauczycielki z Mazańcowic

today27 lutego 2020

Background

Cztery osoby z podejrzeniem koronawirusa w szpitalu w Chorzowie – sto siedemnaście objętych nadzorem epidemiologicznym. Tak wygląda sytuacja w województwie śląskim. Na razie u nikogo nie stwierdzono groźnego wirusa.

Wszyscy hospitalizowani są w szpitalu w Chorzowie. Tam przebywają cztery osoby, w tym nauczycielka z Mazańcowic, która z początkiem tygodnia zgłosiła się do lekarza. Wyniki pobranych od niej próbek na obecność koronawirusa mamy poznać dzisiaj.

Chora nauczycielka

To nauczycielka z Mazańcowic, która najpierw zgłosiła się do szpitala w Bielsku Białej – po czym trafiła na odseparowany oddział szpitala w Chorzowie. Personelowi powiedziała, że w niedzielę wróciła z Rzymu. Uskarżała się na gorączkę i inne objawy grypowe.

Stan stabilny chorych

Kobieta czuje się dobrze – podobnie jak trzy inne osoby hospitalizowane na Śląsku. Wszyscy są pod obserwacją w szpitalu Specjalistycznym w Chorzowie. Lekarze z Chorzowa zaznaczają, że prawdopodobnie nie są zakażeni – ale czarno na białym pokażą to wyniki.

Z Włoch do Sanepidu

Sytuacja w Polsce jest opanowana – a lekarze proszą wracających z Włoch i krajów Dalekiego Wschodu, by zgłaszali się do najbliższych stacji epidemiologicznych.

  • cover play_arrow

    Dziś wyniki próbek na koronawirusa nauczycielki z Mazańcowic Adam Złotorowicz

Zaznacza Renata Cieślik- Tarkota ze śląskiego Sanepidu.

Szkoła w Mazańcowicach zamknięta

Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica, poinformował o profilaktycznym odwołaniu zajęć w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach. Zajęcia odwołano w środę, z możliwością przedłużenia do czwartku, „do czasu otrzymania wyników badań, które dadzą wynik pozytywny bądź negatywny wystąpienia zachorowania u pracownika”.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content