play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Dziś zakończenie roku szkolnego maturzystów z epidemią w tle

today24 kwietnia 2020

Background

Dziś zakończenie roku szkolnego maturzystów z epidemią w tle. To miał być wyjątkowy dzień, zapamiętany na zawsze. W tym roku może taki być nie z powodu odebrania dyplomu, a z powodu wyjątkowych okoliczności.

To wyjątkowy dzień w wyjątkowym czasie – dla maturzystów. W województwie śląskim to ponad 30 tysięcy młodych ludzi, którzy kończą dziś zajęcia w szkole średniej. W normalnej sytuacji, organizowane byłyby uroczyste wręczenia świadectw, w tym roku jednak uczniowie odbiorą dokumenty indywidualnie, według ustalonych harmonogramów z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.  W naszym regionie, wszystkie rady pedagogiczne, w ponad 500 liceach i technikach, podjęły uchwały klasyfikacyjne.

Teraz absolwenci szkół średnich czekają na informacje z Warszawy. Premier Mateusz Morawiecki ma dziś poinformować – kiedy odbędą się matury i inne egzaminy – przesunięte ze względu na epidemię. Nieoficjalnie mówi się o drugiej połowie czerwca, albo lipcu. Szef Rządu ma dziś przekazać jak długo jeszcze zamknięte będą szkoły i przedszkola.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content