play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

E-prawo jazdy jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku

today14 stycznia 2020

Background

E-prawo jazdy jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku. Tak wynika z oficjalnych informacji Ministerstwa Cyfryzacji. Zgodnie z zapowiedziami prawo jazdy w elektronicznej wersji jest już gotowe. Teraz trzeba tylko zmienić ustawę regulującą obowiązek posiadania przy obie w trakcie jazdy odpowiedniego dokumentu.

Konieczna jest zmiana zapisu w ustawie, która aktualnie jasno mówi, że kierowca musi mieć przy sobie dokument uprawniający do prowadzenia pojazdu. Za brak prawa jazdy grozi mandat. Wszystko ma się zmienić, gdy oficjalnie zostanie wprowadzone e-prawo jazdy.

Elektorniczny dokument ma znacząco ułatwić życie polskich kierowców. Od momentu wprowadzenia wystarczy, że będziemy mieć przy sobie nasz smartfon. Tam będzie dostępne nasze prawo jazdy. Drugą opcją jest sprawdzenie naszych dokumentów przez policję w systemie – tak samo jak się to teraz odbywa z dowodem rejestracyjnym.

Przypominamy, że już od pewnego czasu działa specjalna aplikacja mPojazd, która między innymi przypomina kierowcom o zbliżającym się termin przeglądu technicznego czy konieczności przedłużenia ubezpieczenia OC swojego pojazdu.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content