play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Ekipy remontowe wrócą na wiadukt w katowickich Murckach. Wznowienie prac nad DK86

today14 lutego 2020

Background

Wybrano nowego wykonawcę przebudowy wiaduktu w ciągu ul. Kołodzieja nad ul. Bielską (DK 86) w Katowicach. Do prac przystąpi w poniedziałek 17 lutego, w związku z tym wprowadzone zostaną w tym rejonie zmiany w organizacji ruchu.

– Zakres prac wymaga wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu, która będzie polegać na zamknięciu dla ruchu pojazdów południowej jezdni ul. Bielskiej, czyli w kierunku centrum Katowic. W okresie wykonywania prac, ruch dwukierunkowy – po jednym pasie w każdą stronę – będzie odbywał się na jezdni w kierunku Tychów, mówi Ewa Lipka z urzędu miasta.

Czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać przez ok. 3 miesięcy. W tym czasie wykonawca naprawi wadliwie wykonaną zaprawę, wypiaskuje powierzchnię oraz nałoży nową zaprawę na wiadukcie. Roboty budowlane na wiadukcie wzdłuż ul. Kołodzieja w Murckach zostały przerwane ze względu na odstąpienie od umowy z winy wykonawcy, za co został obciążony karami umownymi. Koszt wznowienia prac, zgodnie z zakończoną procedurą przetargową i umową z nowym wykonawca wynosi 1,69 mln zł.

źródło: UM Katowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content