play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

EKO PARK w Tarnowskich Górach jeszcze w tym roku!

today28 lutego 2022

Background

Coraz bliżej Eko Parku w parku Repeckim w Tarnowskich Górach. Vis-a-vis Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji Repty jeszcze w tym roku powstanie ekologiczny, rodzinny plac zabaw z zielonym labiryntem i ogrodami deszczowymi.

Umowa z wykonawcą dokumentacji została już podpisana.

– Chcemy z przodu wybudować takie ekologiczne ogrody deszczowe. Chcemy odtworzyć labirynt z zieleni w kształcie pałacu Donnesmarcków. To jest taki pomysł, żeby zachęcić naszych pacjentów i gości odwiedzających nasz szpital, żeby też mieli atrakcję na zewnątrz szpitala. Jednym z elementów rehabilitacji jest też kontakt z rodziną . Po tym okresie pandemii otwieramy się dla rodzin pacjentów, gdzie nasi pacjenci będą mogli w pierwszym etapie opuszczać nasz ośrodek, żeby skorzystać z uroków naszego parku Repeckiego i dlatego chcemy dla nich przygotować i taki plac zabaw dla dzieci i taki labirynt. – Mówi Norbert Komar, dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji.

Projekt realizowany jest w ramach budżetu obywatelskiego województwa śląskiego. A oprócz zewnętrznych atrakcji, w ośrodku zrewitalizowane zostaną wewnętrzne, zielone przestrzenie.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content