play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

EKSPLOZJA w Gliwicach. Policja wyjaśnia przyczyny zdarzenia

today2 lutego 2021

Background

W ubiegły weekend służby otrzymały zgłoszenie wybuchu w budynku wielorodzinnym przy ul. Przedwiośnie w Gliwicach Sośnicy. Okazało się, że zgłoszenie dotyczy czteropiętrowego bloku mieszkalnego.

Huk eksplozji, której epicentrum była kuchnia, spowodował, że większość mieszkańców opuściło budynek. Oględziny dowodzących akcją ratowniczo-gaśniczą strażaków oraz przedstawicieli służb technicznych i nadzoru budowlanego nie wykazały naruszenia konstrukcji czy rozszczelnienia instalacji gazowej. Ranna została jedna osoba. 60-latek z oparzeniami niezagrażającymi jego życiu trafił do szpitala. Łącznie budynek musiały opuścić 33 osoby.

 

Dzięki temu, że konstrukcja budynku nie została naruszona w wyniku eksplozji wszyscy – z wyjątkiem lokatorów zdemolowanego mieszkania – mogli wrócić do domów. Działania zakończono przed godziną 20.00.
Policja przeprowadziła oględziny miejsca pożaru, zabezpieczono dowody. Wstępnie wykluczono wybuch gazu. W mieszkaniu zabezpieczono aparaturę do destylacji alkoholu i wszystko wskazuje, że przyczyna wybuchu jest z nią związana.

Postępowanie wykaże przyczyny i mechanizm wybuchu oraz pożaru. Postępowanie w kierunku podejrzenia spowodowania zdarzenia, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, prowadzą kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

 

Źródło i fot. Śląska Policja/Gliwice

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content