play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Emerytury i renty jeszcze przed świętami

today17 grudnia 2020

Background

Świąteczny prezent dla emerytów i rencistów. Pieniądze z renty i emerytury trafią do odbiorców jeszcze przed świętami. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podaje daty.

Wcześniej niż zwykle świadczenia otrzymają w tym miesiącu emeryci i renciści. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podaje daty, kiedy można spodziewać się przelewu lub listonosza.

W święta nie płacą

Dla osób pobierających te świadczenia Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma świąteczną niespodziankę – ci, którzy pieniądze otrzymują tradycyjnie 25go dnia miesiąca, w tym – otrzymają je wcześniej. – I tak świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 21. grudnia. Świadczenia, które przekazywane są na konto trafią do banków 23. grudnia, a w przypadku świadczeń przekazywanych na rachunki bankowe za granicą 22. grudnia – wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Na Sylwestra też wcześniej

Dobra wiadomość także dla tych osób, których termin wypłaty emerytury lub renty ustalony jest na pierwszy dzień danego miesiąca. Osoby, które powinny otrzymać świadczenie 1 stycznia 2021 r. również otrzymają pieniądze wcześniej. Emerytury doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 28. Grudnia, natomiast osoby, które odbierają swoje świadczenia za pośrednictwem banku otrzymają je 29. i 30. grudnia.
Zachęcamy, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie przekazem musimy czekać, aż zapuka do nas listonosz – dodaje rzeczniczka.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content