play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Emocje na Stadionie Śląskim. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce

today29 maja 2021

Background

W sobotę po południu na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozpoczynają się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Zawody rozgrywane są od 2009 r. Stanowią kontynuację Pucharu Europy. Od 2015 r. organizowane są co 2 lata, wcześniej odbywały się każdego roku z wyjątkiem lat olimpijskich.

Na Śląsku zmierzy się 8 najlepszych europejskich reprezentacji lekkoatletycznych. Podczas dwudniowych zmagań Polacy będą bronić tytułu drużynowego mistrza kontynentu, który zdobyli w Bydgoszczy w 2019 r.

Na Stadionie Śląskim wystąpią zespoły: Francja, Niemcy, Wlk.Brytania, Włochy, Polska, Portugalia, Hiszpania, Ukraina.

Poza organizowaną w dniach 29-30 maja br. na Stadionie Śląskim Super Ligą istnieją jeszcze trzy dodatkowe Ligi Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbywają się w tym samym czasie, w trzech różnych miastach Europy. Gospodarzami będą Kluż-Napoka w Rumunii, Stara Zagora w Bułgarii oraz Limassol na Cyprze.

Opracowany przez Europejską Federację Lekkiej Atletyki system promocji i relegacji określa udział w każdej z czterech lig. W Super Lidze trzy drużyny z najmniejszą liczbą punktów w całościowej punktacji spadają do rywalizacji w 1 lidze w następnej edycji Drużynowych Mistrzostw Europy. Ich miejsce zajmują trzy najlepsze drużyny 1 ligi.

8 najlepszych europejskich drużyn zmierzy się w następujących konkurencjach: skok w dal, skok wzwyż, skok o tyczce, trójskok, pchnięcie kulą, rzut młotem, rzut dyskiem, rzut oszczepem, biegi sprinterskie, bieg przez płotki, biegi sztafetowe.

Na trybunach Stadionu Śląskiego udostępnionych zostanie 7 600 miejsc, a udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wejście zostanie zorganizowane zgodnie z zasadą pierwszeństwa do osiągnięcia limitu kibiców. Wszyscy obecni zobowiązani będą do przestrzegania zasad bezpieczeństwa: dystans, maseczki, dezynfekcja rąk.

HARMONOGRAM:

29.05.2021: wstęp na trybuny od 14:00, początek wydarzenia – 15:30

30.05.2021: wstęp na trybuny od 11:30, początek wydarzenia – 13:00

W związku z organizacją imprezy, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej:
– uruchomiona zostanie linia 0 na trasie Katowice Pl. Wolności – Chorzów Stadion Śląski Pętla Zach.;
– do obsługi linii 11 skierowane zostaną tramwaje niskopodłogowe dużej pojemności, a trasa zostanie wydłużona do przystanku Łagiewniki Zajezdnia;
– linia 19 będzie kursowała wg rozkładu na dni wolne z zastrzeżeniem, że do obsługi linii skierowane zostaną pojazdy o większej pojemności;
– w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania komunikacji tramwajowej w rejonie Parku Śląskiego i pętli przy Stadionie Śl., linia 23 nie będzie kursowała.

źródło/foto: Stadion Śląski, ZTM

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content