play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Energylandia Rally Team – debiutanci na Dakarze 2021

today16 października 2020

Background

Znamy polskich debiutantów na Rajdzie Dakar 2021. Ten już w styczniu.  Przygotowania wchodzą więc w decydującą fazę, i co róż prezentowani są uczestnicy tego największego na świecie rajdowego wyzwania. Polskim debiutantem na Dakarze będzie ekipa Energylandia Rally Team.

Zespół tworzą bracia Michał i Marek Goczał wraz ze swoimi pilotami- Szymonem Gospodarczykiem i Rafałem Martonem:

-Rafał jest legendą Dakaru. Należy do grona 40 osób, które przejechały wszystkie trzy kontynenty. Nasze założenie jest jedno zasadnicze – być na mecie. Inna legenda – Zbigniew Baran, powiedział mi: Marek, pamiętaj jedną rzecz – żeby był wynik, trzeba być najpierw na mecie. A jak będziesz na mecie i popełnisz jak najmniejszą ilość błędów, to wynik sam się zrobi – mówi Radiu Piekary kierowca rajdowy i właściciel Energylandii, Marek Goczał.

Kultowy Rajd Dakar to marzenie każdego zawodnika. Coroczny, prestiżowy i niezwykle wymagający rajd terenowy rozgrywany jest od 42 lat, a najbliższa edycja wystartuje 3 stycznia 2021 z Dżeddah w Arabii Saudyjskiej. Czy debiutanci są gotowi na piekło Dakaru?

Wszyscy straszą tym piekłem…Zobaczymy. Na Dakarze jest bardzo mocna dyscyplina czasu. Nie można tracić minut. Każda minuta jest na wagę złota. I albo trzeba spać, albo trzeba jechać, albo jeść. No po prostu nie można tracić tych cennych minut i popełniać błędów, bo potem ciężko nadrobić. Pożyjemy, zobaczymy. Nie takie rzeczy straszne były i dawaliśmy radę – dodaje Marek Goczał.

Zespół Energylandia Rally Team będzie rywalizować w klasie Side by Side (UTV). Kategoria ta została dołączona do klasyfikacji Rajdu Dakar dopiero w 2017 roku, jednak bardzo rozwinęła się w ostatnich latach- lista zgłoszeń z pewnością będzie imponująca. Pojazdy Can-Am Maverick, którymi wystartują bracia Goczał pochodzą ze stajni South Racing, która wygrała dwie ostatnie edycje Dakaru.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content