play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Epidemia koronawirusa. Poprawki do ustawy

today22 października 2020

Background

Poprawione paragrafy o zakrywaniu ust i nosa, i przede wszystkim projekt o przeciwdziałaniu sytuacjom kryzysowym. Nocne prace sejmowej komisji zdrowia nad ustawami związanymi z walką z epidemią.

Sejmowa komisja zdrowia zakończyła prace nad poselskimi projektami związanymi z walką z epidemią.  Wprowadzono szereg zmian, które regulują te paragrafy, które były podstawą na przykład do skierowań skarg do sądów.

Do sklepu tylko w masce

Przyjęto między innymi rozwiązanie proponowane przez Lewicę, zgodnie z którym nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa będzie stanowiło uzasadnioną przyczynę odmowy sprzedaży towaru w sklepie.

Najbardziej rozbudowany był projekt autorstwa PiS dotyczący zmian niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym. Zakłada on między innymi wyłączenie medyków z odpowiedzialności karnej w czasie epidemii, podwyższenie ich wynagrodzeń i ułatwienia w zatrudnianiu lekarzy spoza Unii Europejskiej. Teraz poprawkami zajmie się sejm.

Cała Polska na czerwono?

Dziś poznamy również nowy rozkład kolorów na epidemicznej mapie Polski. i nowe obostrzenia. Premier Mateusz Morawiecki rekomendował, aby cały kraj był strefą czerwoną, a nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się zdalnie lub w sposób hybrydowy.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content