play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Epidemiczne uregulowania wydłużone. Rozporządzenie o obostrzeniach weszło w życie

today9 kwietnia 2021

Background

Podstawa to ciągle maseczki, dystans, higiena. Od piątku (9 kwietnia) obowiązuje nowelizacja rozporządzenia, która przedłuża do 18 kwietnia obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa.

Jest  kilka zmian – np. do grupy zawodów zwolnionych z obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy państwa dodano zespoły lotniczego ratownictwa medycznego. Baseny, aquaparki, siłownie, kluby i centra fitness dostępne są wyjątkowo dla członków sportowej kadry narodowej olimpijczyków oraz zawodnicy szykujący się do igrzysk.

Tak jak dotąd nie mogą działać wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych. Centra i galerie – zamknięte. Wyjątki to sklepy spożywcze, apteki, drogerie, salony prasowe i księgarnie. Na bazarach i poczcie – limity osób. Salony fryzjerskie i kosmetyczne – pozostają zamknięte. W miejscach kultu religijnego – jedna osoba na 20 metrów kwadratowych i 1,5 metra dystansu. Żłobki i przedszkola nieczynne, przy zachowaniu opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych. Uczniowie wszystkich szkół pracują zdalnie. Hotele zamknięte za wyjątkiem hoteli robotniczych czy obiektów dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Wciąż zamknięte teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

źródło: Ministerstwo Zdrowia (Dz.Ust)

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content