play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Ewakuacja domu opieki w Koszęcinie. 17 kobiet zakażonych koronawirusem

today2 kwietnia 2020

Background

Ewakuacja domu opieki w Koszęcinie. 17 kobiet zakażonych koronawirusem. To dramatyczna sytuacja w Domu Pomocy Społecznej. Chore są pensjonariuszki i jedna opiekunka.

Zapadła decyzja o ewakuacji kobiet z domu opieki w Koszęcinie. W ośrodku przebywało w sumie 29 kobiet z chorobami psychicznymi. Kiedy stwierdzono obecność koronawirusa u jednej z nich podjęto decyzję o kwarantannie. Lubliniecki sanepid zamknął ośrodek już w weekend. W ewakuacji udział biorą karetki pogotowia z całego regionu – podaje portal klobucka.pl.

Aktualnie potwierdzono już 17 przypadków koronawirusa wśród osób, które przybywały w domu pomocy. Stan zdrowia wszystkich zakażonych jest określany, jako dobry. Wśród chorych na COVID-19 jest również jedna z opiekunek. Chore kobiety zostaną przetransportowane do dwóch szpitali zakaźnych – w Tychach i Raciborzu.

Zgodnie z danymi WSSE w województwie śląskim pojawiło się około 70 nowych przypadków zakażeń. Jest również doniesienie o śmierci kolejnego zakażonego. W sumie w regionie COVID-19 zabił już 11 osób, przy odnotowanych 342 infekcjach chińskim patogenem.

 

źródło: klobucka.pl

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content