play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Slajder Pilne

Świętochłowice: Grozi, że wysadzi budynek! [Aktualizacja]

today29 sierpnia 2021

Background

Niebezpieczna sytuacja w Świętochłowicach. Mężczyzna zabarykadował się w swoim mieszkaniu i grozi, że wysadzi budynek w powietrze. Wszyscy mieszkańcy budynku zostali ewakuowani i są bezpieczni. Na miejscu pracują policyjni negocjatorzy.

Policjanci dostali dziś wezwanie do budynku w centrum Świętochłowic przy ulicy Kubiny. Informacja dotyczyła mężczyzny, który zagroził, że wysadzi budynek w powietrze. – 33-letni mężczyzna odgrażał się, że wysadzi budynek. Od razu podjęto decyzję o ewakuacji budynku. Swoje mieszkania opuściło osiemnaście osób. Wszystkie są bezpieczne i nic im nie zagraża. Na miejscu pracują negocjatorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy cały czas rozmawiają z mężczyzną – potwierdza nam Paulina Wierzbowska, rzeczniczka świętochłowickiej policji.

Oprócz policji na miejscu pracują wszystkie służby ratunkowe.

[Aktualizacja]

Niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Mężczyzna został zatrzymany przez policję. – Do mieszkania wkroczyli funkcjonariusze z pododdziału kontrerrorystycznego z Katowic i zatrzymali 33-latka. Mężczyzna został przewieziony do komendy w Świętochłowicach, a następnie trafił do aresztu. Badanie na trzeźwość wykazało w jego organizmie prawie 0,5 promila alkoholu. Jutro w sprawie zatrzymanego zostaną podjęte kolejne decyzje. Te podejmie prokuratura – tłumaczy nam Paulina Wierzbowska, rzeczniczka świętochłowickiej policji.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content