play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Fabianek z Rudy Śląskiej pilnie potrzebuje pomocy!

today14 grudnia 2020

Background

Jest pilny apel o pomoc w walce z groźną chorobą. Chodzi o niespełna 2 letniego Fabiana z Rudy Śląskiej. Chłopczyk urodził się z bardzo poważną wadą serca. Z czasem rodzice usłyszeli diagnozę, że ich synek choruje na Zespół Alagille’a – czyli zespół wad wrodzonych, na który składają się wady układu sercowo-naczyniowego, oczu, nerek, a także przewlekła cholestaza. Niezbędny jest przeszczep wątroby, ale by mogło do niego dojść – wpierw konieczna jest operacja słabego serduszka.

Trwa więc walka z czasem! Potrzebne są środki finansowe na zagraniczne leczenie.

-Fabianek obecnie przebywa w szpitalu. Biopsja wątroby wykazała nasiloną marskość wątroby. Jest w bardzo złym stanie. Lekarze mówią wprost: przeszczep wątroby musi zostać wykonany w trybie natychmiastowym. Ale jak? Mój syn został zdyskwalifikowany z przeszczepu wątroby ze względu na zwężone tętnice płucne. W Polsce nie znaleźliśmy specjalisty, który podjąłby się tej operacji. Jedyny ratunek czeka w szpitalu w Stanach Zjednoczonych. Dlatego bardzo prosimy państwa o pomoc! Nawet najmniejsza wpłata ma wielką moc! – Apelują siostrzyczka i mama Fabianka, pani Daria Pogorzelec.

Na portalu Sie pomoga trwa internetowa zbiórka https://www.siepomaga.pl/fabian

Ruszyły także licytacje facebookowe „dla wojownika Fabianka”. W najbliższy piątek i sobotę w Centrum Handlowym Plaza w Rudzie Śląskiej odbędzie się akcja charytatywna na rzecz Fabianka.

Fot: https://www.siepomaga.pl/fabian

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content