play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Falcons i inni. Boisko do futbolu amerykańskiego. Już niebawem w Tychach

today29 stycznia 2020

Background

Wyjątkowe boisko powstanie w Tychach. Na osiedlu Z-1 zbudowany zostanie obiekt do futbolu amerykańskiego.

Na miejscu trenować i grać będą zawodnicy miejscowej drużyny, ale i inni sportowcy. Czym takie boisko różni się np. od obiektu do piłki nożnej? Mówi Jacek Kozub – wiceprezes klubu Tychy Falcons

 • cover play_arrow

  Falcons i inni. Boisko do futbolu amerykańskiego. Już niebawem w Tychach Adam Grabałowski

Tyski klub od wielu lat gra w najwyższej lidze futbolu amerykańskiego w Polsce. Ewa Grudniok z ratusza poinformowała, że prace na nowym obiekcie już są prowadzone…

 • cover play_arrow

  Falcons i inni. Boisko do futbolu amerykańskiego. Już niebawem w Tychach Adam Grabałowski

Boisko wznoszone jest przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Będzie gotowe za kilka miesięcy. Szacowany koszt? 3,5 mln zł.

Obiekt będzie miał nawierzchnię z trawy syntetycznej na podbudowie z kruszywa kamiennego. Podbudowa została już położona, jak tylko zrobi się cieplej zostanie położna trawa. Na boisku pojawią wtedy także bramki do futbolu amerykańskiego, bramki do piłki nożnej oraz trybuny wykonane w konstrukcji stalowej z miejscami siedzącymi dla 300 osób. To nie wszystko. – W ramach inwestycji zostanie wykonane zaplecze szatniowo-socjalne dla zawodników (2 x 45 osób), dla sędziów (10 osób) oraz pomieszczenie magazynowe na sprzęt. Całość zostanie ogrodzona, zostaną zamontowane także furtki, bramy techniczne oraz piłkochwyty, mówi Jan Cofała, naczelnik wydziału Innowacji i Inwestycji w UM Tychy.

Boisko i teren w pobliżu zostaną oświetlone, przebudowany zostanie układ komunikacyjny dla pieszych, a sam obiekt połączony z drogą publiczną. Pojawią się także elementy małej architektury: ławki i kosze na śmieci. Otwarcie obiektu planowanie jest w połowie roku. Z obiektu będą mogli korzystać zawodnicy Falcons Tychy, którzy do tej pory trenowali na obiektach przy ul. Andersa i Edukacji. Jednak ze względu na bardzo duże obłożenie tych boisk, korzystali z nich głównie późnym wieczorem.

Brakowało nam miejsca, gdzie moglibyśmy trenować. Teraz to się zmieni. Braliśmy aktywny udział w przygotowaniach do budowy nowego boiska. Mogliśmy zgłaszać swoje sugestie i uwagi. Dzięki temu obiekt ten będzie odpowiadał wymaganiom, jakim musimy sprostać trenując futbol amerykański. To dla nas bardzo ważne, bo mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale przygotowanie boiska do gry zajmowało nam do tej pory nawet 2,5 godziny, teraz ten czas znaczenie się skróci, mówi Jacek Kozub z Falcons Tychy.

Na nowym boisku będzie można rozgrywać także międzynarodowe zawody, „Falconsi” liczą, że dzięki temu wciąż niszowy w Polsce sport stanie się coraz bardziej popularny w mieście – tyski zespół już teraz znajduje się w czwórce (TOP 4) najlepszych drużyn w kraju. Z obiektu będą korzystać także piłkarze nożni – przede wszystkim dzieci i młodzież. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach planuje także obiekt udostępnić okolicznym mieszkańcom.

żródło: UM Tychy, foto: Falcons Tychy

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content