play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Ruda Śląska

Fałszywi policjanci w Rudzie: tym razem oszustwo się nie udało

today15 kwietnia 2021

Background

To nie było łatwe zadanie – potencjalna ofiara nie chciała współpracować. A historia jest znana: oszuści udający policjantów kontra senior(ka).

Po kolei: 81-latka z Rudy Śląskiej odbiera telefon oznajmiający, że jej pieniądze na bankowym koncie są zagrożone. Trzeba ja wypłacić i przekazać. Seniorka daje wiarę. Idzie po 150 tysięcy zł. Niczego nie podejrzewa – chce dać gotówkę na przechowanie oszustom. Po drodze opowiada historię sąsiadce. Kobieta wyczuwa oszustwo i  ostrzega, ale starsza pani to ignoruje.

Sąsiadka alarmuje policję i przekazuje numer telefonu 81-latki. Dyżurny komendy w Rudzie Śl. dzwoni do seniorki, gdy ta jest już w banku. I tu zaskoczenie: kobieta nie wierzy prawdziwemu policjantowi. Uważa, że musi oddać pieniądze. Koniecznie chce to zrobić, nie podaje adresu banku, rozłącza się. Całą scenę widzą pracownicy placówki. Sytuacja wygląda podejrzanie więc sami alarmują policję. Teraz funkcjonariusze  wiedzą już gdzie przyjechać. Prawdopodobnie dopiero widok munduru i radiowozu uświadamia starszej pani, że jest o krok od poważnego błędu. Ostatecznie do kradzieży nie doszło. Trwa poszukiwanie oszustów.

źródło: Policja Ruda Śląska

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content